Páncélba Zárt Szellem 2017 Kritika

Amilyen intenzíven reklámozták hónapokon keresztül a Páncélba zárt szellem -et, olyan halk puffanással érkezett meg végül az amerikai mozikba a legendás anime élő szereplős feldolgozása. Mindössze 19 milliót tudott összekaparni a nyitóhétvégéjén a 110 millió dolláros költségvetéssel készült szuperprodukció, aminek a marketingjére még pár tízmilliót biztosan elköltött a Paramount stúdió. Scarlett Johansson a Páncélba zárt szellem című filmben Forrás: UIP Dunafilm Még hervasztóbbnak tűnik ez az eredmény, ha megjegyezzük, hogy Scarlett Johansson legutóbbi szupernős sci-fije, a három évvel ezelőtti Lucy több mint duplaennyit csinált az első hétvégéjén (43, 8 milliót), pedig Luc Besson filmje csak harmadannyiba került, és nem rendelkezett eleve létező rajongótáborral. Bár az elemzők szerint ez a létező rajongótábor nem sokat segített a Páncélba zárt szellem -en, mert a legtöbb kritika azt emelte ki ( a miénk is), hogy az 1995-ös anime gondolati gazdagságához nem tudott felérni Rupert Sanders rendező látványfilmje.

Keleti oldal, nyugati oldal - Filmtett - Erdélyi Filmes Portál

Kevés elátkozottabb filmadaptáció volt az elmúlt évben, ami annyi negatívumot kapott már megjelenése előtt, mint a Páncélba zárt szellem (Ghost in the Shell, továbbiakban GitS). Hatalmas, komplikált, sok szempontból teljesen indokolatlan whitewashing-balhé már előre beárnyékolta az egész produkciót, és akkor arról nem is beszéltünk, hogy a japán mangákra, animékre épülő amerikai filmek eddig vagy hatalmasat buktak, vagy hosszú évek óta képtelenek kimászni a fejlesztői gödörből. Mindezek ellenére a GitS lazán a legjobb a maga műfajában, még ha a keményvonalas rajongók teljes joggal akadnak ki azon, hogy az új film pont a lényeget felejtette ki teljesen. Valahol egészen csodálatos, hogy a Ghost in the Shell amerikai adaptációja egyáltalán elkészült. A jogokat még 2008-ban vette meg a DreamWorks és Steven Spielberg, és hosszú évek szenvedései után sikerült eljutniuk oda, hogy nemcsak leforgatták a filmet, hanem egész erős szereplőgárdával, fantasztikus látvánnyal, és minimum közepes színvonallal cáfoltak rá arra, hogy a videojáték-adaptációk mellett a japán produkció átvétele a másik mumusa Hollywoodnak.

páncélba zrt szellem 2017 kritika 2018

Páncélba zárt szellem (Ghost in the Shell, 2017) – kritika - Corn & Soda

páncélba zrt szellem 2017 kritika 2019

PÁNCÉLBA ZÁRT SZELLEM - Duma, avagy kibújik a szellem a palackból - indavideo.hu

páncélba zrt szellem 2017 kritika 3

Páncélba zárt szellem

Elon Musk amerikai üzletember épp a napokban jelentette be, hogy Neuralink nevű új cégének célja az emberi agy és a számítógép összekapcsolása. Ezt azért fontos mindjárt az elején megjegyezni, hogy lássuk milyen aktuális a Páncélba zárt szellem témafelvetése. Az emberiség (sokak szerint legalábbis) egyre közelebb kerül a mesterséges intelligencia forradalmához, érdemes hát belegondolni, mivel jár ez. A Páncélba zárt szellem világa teljesen alkalmas arra, hogy ilyen kérdéseken elmélkedjünk. A történet egy olyan világban játszódik, ahol az emberek simán hozzájuthatnak mindenféle mesterséges kiegészítő testrészhez, sőt az emberek rá is tudnak csatlakozni robotokra. Nagyon fejlett kiborgok vannak szinte minden sarkon, de ők nem tudnak gyorsan kezelni egy nem várt helyzetet, hiányzik belőlük az emberek spontaneitása. Az emberek pedig természetesen fizikálisan nem tudják felvenni a versenyt egy robottal. Ezért készítik el a robottesttel, de emberi aggyal rendelkező Őrnagyot (Scarlett Johansson), aki a 9-es részleg nevű kommandós osztag vezetőjeként vadászik veszélyes bűnözőkre.

FANSHOP Páncélba zárt szellem A film összbevétele 169 801 921 dollár volt (), míg a magyarországi piacon 135 745 223 forintot termelt. A hazai mozik összesen 87 613 mozijegyet értékesítettek a produkcióra. A film költségvetése 110 millió dollár volt és jelenleg 169 millió bevételnél tart világszerte. ( Bob) Az eredeti tervek szerint Takeshi Kitano párbeszédeit nem feliratozták volna, amellyel Jim Jarmusch Szellemkutya című filmjére akartak utalni, ahol a főszereplő egy fagyiárussal beszélget minden nap, úgy, hogy az egyikük csak angolul, a másikuk pedig csak franciául tud, a nézők mégis megértik a párbeszédet. ( ArpiHajdu és Réci) A film kezdeti fázisában szóba jött, hogy a főszereplő arcvonásait digitális effektekkel ázsiaivá varázsolják, ám ezt elvetették, miután Scarlett Johansson csatlakozott a stábhoz, mert így szerették volna a történet univerzalitását hangsúlyozni. ( ArpiHajdu és Réci) A reklámkampány során többször is azzal keltették fel a közönség érdeklődését, hogy Scarlett Johansson meztelen a filmben, holott valójában csak egy robottestet láthattak a nézők.

Páncélba zrt szellem 2017 kritika teljes film

  1. Páncélba zrt szellem 2017 kritika 2018
  2. Dr bogner lászló idegsebesz maganrendeles
  3. Páncélba zrt szellem 2017 kritika price
  4. Páncélba zrt szellem 2017 kritika youtube
  5. Páncélba zrt szellem 2017 kritika hd
  6. KRITIKA - Páncélba zárt szellem | scifi.hu - a magyar sci-fi oldal
  7. Páncélba zárt szellem: SAC_2045 első évad kritika - Raddictive
  8. Vannak madarak, akik inkább itthon maradnak | TEOL

És itt a Páncélba zárt szellemnél sincs másképp. Nagyon jól áll a filmnek a cyberpunk világ, környezet. Bevallom előszőr féltem a sci-fi világ megvalósításától, de ezek a félelmek hamar szertefoszlottak. a jelenetek gyönyörűen megkomponáltak, megfestettek és a már említett művésziesség sem hiányzik belőlük. De ez a kidolgozottság a karakterekre is igaz. Egyszóval látványilag remek és jól néz ki. Megjegyezném, hogy az évek múlásával az ilyen kézzel rajzolt filmek kapnak egy plusz esztétikai és vizuális értéket. Valahogy sokkal időtállóbbnak és kifejezőbbnek érződnek, mint a géppel készült " rokonaik ". És a Ghost in the Shell jó példa erre. Beszéljünk picit a cselekményről, a történetről és a karakterekről. Na itt azért már vannak hibák. A történet maga izgalmas és érdekes, de rendkívül a játékidő és ez a hibák nagy részének a forrása. A cselekmény roham tempójának és a karakterek kidolgozatlanságának is ez az oka. Túl rövid a film. Nincs elég idő, hogy kibontakozzon a cselekmény. Nincs idő arra, hogy ezt a komoly, mély témát rendesen körül járja.