Ingyenes Jogi Tanácsadás Ingatlan Ügyben

  1. Ingyenes jogi tanácsadás ingatlan ügyben online
  2. Ingyenes jogi tanácsadás ingatlan ügyben
  3. Ingyenes jogi tanácsadás ingatlan ügyben video
  4. Ingyenes jogi tanácsadás ingatlan ügyben e
  5. Jogi Tanácsadás, Ingatlanügyekben - Ingyenes - Ingatlan Adás Vétel

Ehhez bővítjük a jogsegélyezésünket, workshopokat szervezünk országszerte, és fokozottan figyelünk arra is, hogy kommunikáljuk azokat a sikereket, amelyeket Budapesten kívül érünk el. Hova fordulhat, ha mi nem tudunk segíteni? Összegyűjtöttük azokat a szervezeteket, akik esetleg segíteni tudnak, itt nézheti meg. A TASZ tevékenységi körébe nem tartozó kérdésével a Kormányhivatal mellett működő Jogi Segítségnyújtó Osztályt (06-1-7000-952), illetve az Áldozatsegítő Osztályt (06-1-7000-950) keresheti meg. Munkajoggal, társadalombiztosítással kapcsolatos kérdésével a Jogpont+ jogsegélyszolgálatot érdemes keresnie. Büntetővégrehajtással, menedékjoggal és rendészeti joggal kapcsolatosan a Magyar Helsinki Bizottság nyújt segítséget. Nézze meg, kihez fordulhat, ha mi nem tudunk Önnek segíteni! letöltés »

Ingyenes jogi tanácsadás ingatlan ügyben online

  • Ingyenes jogsegélyszolgálat | TASZ
  • Ingyenes jogi tanácsadás ingatlan ügyben filmek
  • ON-LINE jogtanácsadás, online jogi kérdés. | Ügyvéd Bp.
  • Ingyenes jogi tanácsadás ingatlan ügyben pdf

Szeretnék érdeklődni, hogy szülők tulajdonában álló ingatlanokkal mi történik abban az esetben ha elválnak de ez egyik ingatlanban a nagykorú gyermekük lakik. A gyermek abba az ingatlanba van bejelentve ahol jelenleg a szülők laknak, azonban a másik ingatlanba... 49620 azonsítójú kérdés megtekintése Kedves Lilla, igen, egy esetleges értékesítés esetén előfordulhat, hogy a nagykorú gyermeknek el kell hagynia a házat. Amennyiben a nagykorú gyermeknek nincs az ingatlanra bejegyzett joga, így pl. haszonélvezeti joga, használati joga, vagy a szülő beleegyezésével nem minősül szívességi használónak, úgy nem jogosult az ingatlan használatára. Más a helyzet a továbbtanuló nagykorú gyermek esetén. Utóbbi esetet a törvény részleteiben szabályozza, viszont az ingatlan eladáskor mindenképp el kell hagynia a házat. Tisztelettel dr. Nagy Zoltán ügyvéd 1068 Budapest, Városligeti fasor 24. +36 1 352 7290 Ingatlanközvetítők és befektetők rovata Archivált kérdések és válaszok Itt találhatóak a - más kérdezők által - korábban feltett kérdések és válaszok, témakörök szerint csoportosítva, ami újabb lehetőség az Önt érdeklő válasz megtalálására.

Ingyenes jogi tanácsadás ingatlan ügyben

Nem állandó, napi többórás üzemidővel működő rendelőről van szó, hanem ESETI jellegűről. A kineziológia kezeléseket egyfajta alternatív pszichológiai kezelésként tudom leírni: beszélgetés és lelki tanácsadás történik a pácienssel. Egy kezelés ideje max. 60-90 perc. Kérdésem: megtilthatja-e a lakóközösség hogy ilyen, eseti jelleggel ott fogadjam a pácienseket? Nekem, illetve a lakóközösségnek milyen jogai és kötelezettségei vannak ilyen ügyben? Várom megtisztelő jogi válaszát! Véleményem szerint nem tilthatja meg a lakóközösség a fenti tevékenység végzését. A lakás egészének vagy egy részének nem lakás céljára történő használatához fő szabály szerint nem szükséges a társasház hozzájáruló nyilatkozata. A társasház kizárólag a szervezeti és működési szabályzatba foglalt rendelkezéssel tilthatja meg a nem lakás céljára szolgáló helyiség használatát és hasznosítását, vagy határozhatja meg használatának és hasznosításának szabályait akkor, ha az ilyen helyiségben a szerencsejáték szervezéséről szóló törvény hatálya alá tartozó, illetve szexuális vagy erotikus szolgáltatásra irányuló tevékenységet kívánnak folytatni, valamint, ha szexuális terméket és segédeszközt kívánnak árusítani vagy forgalmazni [A társasházakról szóló 2003. évi CXXXIII törvény 17.

Az ingatlanok tulajdonjogának megszerzése | Öröklési joggal összefüggő kérdések és válaszok | Külföldiek magyarországi ingatlanszerzése és -elidegenítése | Ingatlanok bérlete | Haszonélvezeti jog, szolgalmi jogok, használati jog, | Az önkormányzati bérlakások szabályai | Közös tulajdon szabályai. A megszüntetés lehetőségei | A házassági (élettársi) vagyonjog kérdésköre | Társasház. Lakásszövetkezet | Birtokvédelem. Eljárási szabályok | A lakástámogatási rendszer elemei ("szocpol", "fél-szocpol", fiatalok otthonteremtési támogatása) | Vagyonszerzési illeték szabályai. Kedvezmények és mentességek | Adózás ingatlanból származó jövedelem esetén.

Ingyenes jogi tanácsadás ingatlan ügyben video

Felhívom azonban a figyelmét arra, hogy a vagyonszerzési illeték alapjául szolgáló forgalmi érték megállapításánál az abban az időpontban fennálló forgalmi érték az irányadó, amikor a vagyonszerzést a közjegyző vagy bíróság bejelenti, illetve az ingatlanügyi hatóság a hozzá érkezett vagyonszerzési ügy iratait továbbítja az állami adóhatóságnak, vagy a vagyonszerzésről az állami adóhatóság más módon tudomást szerez. Lakóház ajándékozása esetén az ajándékozási illeték mértéke az ingatlan fentiek szerint megállapított forgalmi értékének 9%-a, egyéb ingatlan esetében pedig 18%-a. Ugyanakkor mivel a szerződések földhivatalba történő benyújtásának határideje 30 nap, a késedelmes időszakra vonatkozóan a NAV mulasztási bírságot fog kiszabni, ami az ingatlan értékét és a mulasztás időtartamát is figyelembe véve jelentős összeg is lehet [az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény 68. § (1) bekezdése és 91. § (1) bekezdése]. Az időközben megvalósított ráépítésre is tekintettel javaslom, hogy gondolkodjanak el az ajándékozási szerződés felbontásán, és egy olyan új szerződés megkötésén, melyben a ráépítés ténye és mértéke is megfelelően rögzítésre kerül majd.

Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm! Tisztelettel: K. Ferencné Sajnos, amennyiben a volt férje elzárkózik attól, hogy az ingatlant közösen értékesítsék, nem marad más lehetőség mint egy újabb peres eljárás, melyben az ingatlanon fennálló közös tulajdon megszüntetését kérheti a bíróságtól. Javaslom, hogy ajánlott, tértivevényes levélben hívja fel a volt férjét, járuljon hozzá az ingatlan értékesítéséhez a vevők részére, ennek hiányában pedig ahhoz, hogy szüntessék meg az ingatlanon fennálló közös tulajdont akként, hogy a vevők által kínált vételár alapul vételével váltsa magához az Ön tulajdoni hányadát. Amennyiben a felhívás nem jár eredménnyel, bírósághoz fordulhat, és peres eljárás keretében kérheti az ingatlanon fennálló közös tulajdon megszüntetését. Ha tulajdonostársa nem tudja - vagy nem akarja - megváltani az Ön tulajdoni hányadát, a bíróság a tulajdonközösség megszüntetését az ingatlan társasházzá nyilvánítása, vagy árverési értékesítése útján is elrendelheti. Az utóbbi esetben a költségek levonása után fennmaradó vételár kerül megosztásra a tulajdonostársak között, tulajdoni hányadaik arányában.

Ingyenes jogi tanácsadás ingatlan ügyben e

ingyenes jogi tanácsadás ingatlan ügyben com ingyenes jogi tanácsadás ingatlan ügyben magyarul

Jogi Tanácsadás, Ingatlanügyekben - Ingyenes - Ingatlan Adás Vétel

04 OKT 2017 #569 Férjem ingatlana a húga nevén van, mivel elég sok kétes ügye volt, s nem akarta, hogy lefoglalás alá kerüljön. Házasságkötésünk után egy ingatlan ajándékozási szerződést írattunk egy ügyvéddel, amelyben a férjem nevére került az ingatlan én pedig haszonélvezője lettem. Ennek 5 éve. A Földhivatalban ez nem került rögzítésre az előbbiek miatt. A házra utána közel 20 milliót költöttünk, teljesen felújítottuk, parkosítottuk. Érvényes-e ez a közel 5 éves szerződés, bevihetem-e a Földhivatalba rögzítésre? Köszönöm. Amennyiben az ajándékozási szerződés egyébként érvényesen létrejött, kizárólag az öt éves időmúlás miatt a szerződés nem válik érvénytelenné. Ha rendelkezik a szerződésből két eredeti és egy ügyvédi szárazbélyegzővel ellátott másolati példánnyal, illetve a B400-as NAV adatlapokkal, a szükséges szolgáltatási díj megfizetése mellett a tulajdonjog, illetve a haszonélvezeti jog bejegyzését kérelmezve be is nyújthatja az okiratot földhivatalba. Kizárólag a leírtakból kiindulva a bejegyzésnek akadálya nincs.

ingyenes jogi tanácsadás ingatlan ügyben 20

Kedves Látogatónk! Szolgáltatásunk színvonalának emelése céljából elindítottuk ingyenes jogi tanácsadó szolgáltatásunkat. A szolgáltatás célja, hogy online segítséget nyújtson Önnek az esetlegesen felmerülő albérlettel, adás-vétellel, örökléssel kapcsolatos jogi kérdésekben. Az Ön kényelme érdekében előre megírt szerződésmintákkal is kiegészítettük oldalunk szolgáltatását a következő témakörökben: albérleti szerződés ajándékozási szerződés haszonélvezeti szerződés jelzálog szerződés, stb. Szolgáltatásunkat csak regisztrált felhasználóinknak tudjuk biztosítani. Regisztráció Dr. Tóth Bertalan ügyvédi iroda bemutatása

Ingatlanjogi szakértői oldal Tanácsok és megoldások Kalkulátorok, iratminták, okiratszerkesztés, jogi képviselet Jogszabályok, jogszabály-magyarázatok INGATLANJOGI JOGSZABÁLYOK ÉS MAGYARÁZATUK Tematikus - ingatlanjogi - jogszabálygyűjteményt és némi magyarázatot tartalmazó rovat. Javasoljuk, hogy a felmerült ingatlanjogi problémájával kapcsolatban elsőként itt böngésszen, amennyiben nem bukkan rá a kielégítő válaszra, úgy következő lépésként az archívumunkat látogassa meg! Kérdezze az ügyvédeit! Amennyiben az ingatlanjogi problémájának megoldását sem a jogszabályok között, sem az archívumban nem találta meg, úgy tegye fel kérdését az területileg illetékes ügyvédjének! Legutóbb feltett kérdés Tisztelt ügyvéd Úr! Egy olyan problémával fordulok önhöz, amire nem találtam sehol választ. Vettünk egy sarok telket amire építettem egy há üres telek volt, igy a szomszéd csinált egy kerítést. Mivel az az én telkemen van (földmérő szerint), hogy ne kelljen lebontani, po... 49625 azonsítójú kérdés megtekintése Legutóbb megválaszolt kérdés Tisztelt Ügyvéd Úr!